Péče o pleť a akné

Péče o pleť a akné

Pečovat o naši pleť by mělo být základem správného životního stylu. Je tedy jasné, že hlavně v rizikovém období, jako je puberta, by mělo být dané péče nejvíce. V této době se totiž začíná objevovat akné, které je problémem téměř všech mladých lidí. Budeme-li konkrétní, je třeba říci, že daný problém se dá také různými způsoby řešit. Pojďme se na jednotlivé z nich podívat

Zdravý životní styl

S péčí o pleť jako takovou určitě souvisí také náš životní styl. Vše rozhodně začíná naší životosprávou a tak bychom měli věnovat čas tomu, abychom jedli správná jídla, abychom tělu dodávali vitamíny a zároveň abychom prospívali našemu metabolismu. Ideální je tedy zaměřit se primárně na ovoce a zeleninu, stejně jako je dobré zaměřit se třeba na kefír a mléko, které pomáhají vytvářet správnou mikroflóru ve střevech. I s nimi poté kvalita pokožky souvisí. Stejně tak je dobré nezapomínat na bylinkové čaje, v rámci kterých jasně dominuje jak heřmánek, tak i máta, popřípadě také kopřiva, nebo pampeliška.

Se zdravým životním stylem a péčí o pleť patří také pobyt v čistém prostředí. Co bychom neměli vyhledávat, to jsou třeba zakouřené restaurace, stejně jako to jsou třeba města se špatnou smogovou situací. Problémem ale může být i prašné, nebo jinak nepříjemné prostředí.

Nezapomínejte na hygienu

Další důležitý postup souvisí také s naší hygienou, kterou bychom logicky neměli nijak zanedbávat. Máme-li být konkrétní i v tomto případě, měli bychom si místa postižená akné pravidelně umývat, nejlépe mýdlem a čistou vodou. Problémem ale nejsou ani různé přípravy, díky kterým budeme vykonávat takzvaný peeling, tedy hloubkové vyčištění pokožky a odstranění starých buněk.

Co s tímto směrem také souvisí, to jsou i kosmetické přípravky, které nám pomohou a boj proti akné bude přímo jednodušší. Může se jednat o různé krémy, stejně jako to mohou být roztoky, popřípadě zásypy. Zde stačí pravidelná aplikace na postižená místa a průběh daných zánětů se rozhodně zmírní. Stejně tak je možné využívat i konkrétní léky, které jsou však doporučovány při výraznějších problémech.

Pomůže také léčba

Poslední možností péče o pokožku, na které se objevuje akné, je samozřejmě léčba. V tomto ohledu můžeme využít tři metody. První z nich je takzvaná fototerapeutická léčba, která je určena hlavně na jednodušší formy tohoto problému. Druhou metodou je poté léčba pomocí demodexu, kdy jsou do kůže vpravovány látky jako zinek nebo síra.

Poslední metoda souvisí se stimulací laserem, kdy dochází k obnovám kožních buněk a také k tomu, že se pokožka svým způsobem uzdravuje sama. Dané metody je samozřejmě ideální konzultovat se svým lékařem, jelikož ne všechny se v rámci daného problému hodí. Často totiž stačí pouze správná životospráva a hygiena, a úspěch se rozhodně dostaví. Stejně tak se úspěch s léčbou dostaví v pozdějším věku, jelikož to akné zkrátka automaticky z našeho života téměř vymizí.