O nás

Mapy jsou nedílnou součástí našich životů. Jenom málokdo z nás do ní někdy nenahlédl, nebo ji nevyužil k nutnosti orientace. Pravda, v dnešní době sice stále více využíváme GPS navigace, ale ty nejsou vždy tím nejspolehlivějším, s čím se můžeme na našich cestách autem, na kole, nebo pěšky setkat. A právě náš blog je možností, jak se můžete o konkrétních mapách, cestování, ale i zajímavostech v našem světě dozvědět o něco více. Jsme tým lidí, který se zajímá o řadu věcí a tak doslova mapujeme vše, s čím se setkáme. Díky nám tak budete vždy v obraze a dozvíte se desítky věcí, o kterých jste možná ani netušili.

Od historie po současné trendy

Mapy se používají odnepaměti, a zatímco v minulosti to byly pouhé jednoduché kresby na různorodých materiálech, dnes jsou dokumentem, který nám o konkrétním místě ale i cestě dokáže říci desítky informací. Mapa ale není jenom něco, podle čeho se orientujeme. Doslova každý z nás může mít život naplánovaný – od rodičů, přátel, nebo našich blízkých. Ve svém životě tak chodíme různými cestami. Ovládá nás historie, ovládá nás současnost, technika, zájmy, ale třeba také kultura. To vše má v našich životech své místo, to vše nás někam směřuje a na nás je, abychom vás seznámili s tím, co považujeme za zajímavé. Stačí si jenom pročíst naše články.

Seznámíte se i s různými typy map

Naším cílem je rozšířit vaše obzory v rámci daného tématu i tím, že se s vámi podělíme o tom, jaké novinky dnes existují, jak je můžete využívat, nebo co z nich vyčtete. Naše redakce je navíc složena z lidí, kteří milují vše, co se života týká. Rádi cestujeme, hledíme do historie, ale také mapujeme zajímavé události v našem okolí, nebo se zaměřujeme na problémy, které můžeme mít. I to je jeden z důvodů, proč tento blog píšeme. Zkrátka chceme dostat vše podstatné mezi lidi. A to nejenom věci pozitivní, ale třeba i negativní. Stejně jako fakta, nebo také naše postoje.